בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

אלפא-בוס. הסוד למנהיגות יזמית

על מנהיגות הבאה מכרזימה ולא סמכות ופחד

קוד הטמעה לקליפתיעודי פסיכולוגיה כלכלה

מנהלת טובה יכולה להניע את עובדיה. מנהל גרוע עלול לגרום להם לרצות לברוח או לפחות לעשות את המינימום כדי לשרוד תחתיו.
אבל מה עושה מנהל ל"טוב"? - האם מנהל האהוד על ידי עובדיו אהוד מועיל לפרודוקטיביות שלהם? ואולי הוא פשוט מעלים עין מהשתמטויות וחוסר פריון ויוצר עבורם גן עדן, על חשבון הלקוחות והחברה?

הסרט נוגע באחד הויכוחים ונושאי הדיון הנצחיים: האם ניתן ללמד מנהיגות? האם היא פרי של אימון חיצוני, אימון עצמי או פשוט תכונה גנטית? - ישנם מנהיגים אדירים, גם של מדינות, שאין דרך אחרת להסביר את הצלחתם מלבד גנטיקה: סביבת ילדות מדכאת ואדישה, מחסור בגישה למידע, אפס עידוד לצמיחה ושום מודל משפחתי או מקומי לחיקוי. אך האם הדברים כה חד משמעיים? - האם המוסדות הרבים שמבטיחים שאצלם צומחים מנהיגים, אכן אחראים לצמיחתם? ואולי מדובר במעגל סגור? - כלומר, שלמוסד מסוים מגיעים מלכתחילה אלו שיש להם כישורי מנהיגות, כי שמעו על המקום, אבל הם כבר מגיעים מוכנים למנהיגות בעצמם?
הסרט צולם רובו בגרמניה. שם קיימת תופעה נרחבת של עסקים קטנים ובינוניים (SME או מיטלשטאנד). עסקים אלה, שחלקם משפחתיים ורובם בני יותר ממאה שנה, הם מקור העושר והחוסן הכלכלי של גרמניה. חלק מהראיונות הוא עם מנהלים של העסקים האלה, לצד שיחות עם בכירים בתאגידי ענק בינלאומיים.

מקורות

מהות המנהיגות
פרופ' דוד דרי // הד החינוך

לא נולדים עם זה
זהבה דברת // גלובס

בימוי: פלוריאן פון שטטן

בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

צפייה בסרט המלא - אלפא-בוס. הסוד למנהיגות יזמית

סרטים שאולי תאהבו:

loader