בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

כל האמת על דמנציה

וכיצד ניתן לאתר ולהאט אותה בשלבים מוקדמים

קוד הטמעה לקליפתיעודי רפואה

טומופומי הוא עיתונאי פעיל ופורה בין 61. אדם בריא, מתפקד ובריא. לפני מספר חודשים שכח לראשונה בחייו מפגישה שנקבעה. למבוכתו, החל לשכוח שמות של אנשים קרובים. הוא החל לגלות סימנים של דמנציה.
דמנציה מעוררת בושה וחרדה בקרב אנשים המגיעים לגילאים מתקדמים, אחרי שהתרגלו כל חייהם הבוגרים להיות מובילים בטוחים במשפחותיהם ומקומות העבודה שלהם. החולשה הקוגנטיבית הופכת אותם פגיעים ופעמים רבות, במקום להתמודד איתה, הם משקיעים מאמצים בהסתרתה.
סרט זה צולם ביפן, ארצות הברית, שבדיה ופינלנד והוא מתאר את המחקר העדכני בתחום. מתברר כי לפני הופעת דמנציה, ישנם סימנים מקדימים קלים לאיתור, שאינם דורשים ציוד משוכלל. הם מאפשרים לזהות את השלב המקדים לדמנציה, הנקרא בראשי התיבות MCI, כלומר Mild Cognitive Impairment. ניתוח תנועות ההליכה של אדם, תוך בקשה להפקת דיבור (תוך כדי הליכה) הוא דרך פשוטה וקלה למדידה, המאפשרת  לשער אם אדם לוקה ב - MCI. בשלב זה, נכנס הטיפול המניעתי. מדינות כמו פינלנד הסתערו על הנושא ופועלות באופן אקטיבי לאיתור אנשים העלולים ללקות בדמנציה ובסיוע להם לפני השלב הבלתי הפיך.
הסרט מהווה מציג את המחקר העכשווי, סביר כיצד נוצרת דמנציה ומציג את  הצעדים המעשיים היכולים להביא למניעה וטיפול בשלבים מקדימים, דרך הקשבה למספר סימנים, הפשוטים לאיתור ומדידה. 
 

בימוי: אושינורי אויאגי וקאי אויאטסו

בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

צפייה בסרט המלא - כל האמת על דמנציה

סרטים שאולי תאהבו:

loader