בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

להיות כמו אבי

סיפור התבגרותם של שלושה בני נוער, פליטים מאפריקה, שחולמים לקבל ת״ז ישראלית

קוד הטמעה לקליפתיעודי זכויות אדם הגירה וקליטה ספורט

סיפור התבגרותם של שלושה חברים, שני נערים ונערה, פליטים שנמלטו לבדם מאפריקה והשאירו את משפחתם מאחור. השלושה לומדים היום בכפר הנוער הפסטורלי כדורי שבגליל וחולמים להיות כמו אבי (לשעבר איברהים), הפליט האפריקאי היחידי שהצליח (בדרך לא דרך) לקבל תעודת זהות ישראלית ולהתגייס לצה"ל. הסרט עוקב אחריהם במשך שנת י"ב, שבסופה יתברר האם יצליחו לעשות את הבלתי יאומן ולקבל תעודת זהות ישראלית, או שיגורשו חזרה לארצותיהם - אקט שמשמעו בשבילם הוא גזר דין מוות. שלושתם מתמודדים עם נושאים מוכרים מאד לבני עשרה: התאהבות ואכזבה, מסורת וקידמה, אידיאלים ומציאות; אך סיפורם מתרחש על רקע מציאות פוליטית דינאמית ומתוקשרת - ודרך נקודת המבט .המיוחדת שלהם אנו מקבלים מבט מקורי ומעורר מחשבה על בעיית הפליטים האפריקאים בישראל. 53 דקות

קראו סקירה על הסרט בבלוג של פילמדי


זוכה פרס היצירה התיעודית, משרד התרבות, 2013

to-be-like-avi-1

סיפור מרגש במיוחד.. הסרט מפנה אצבע שואלת ואולי אף מאשימה כלפי מדינת ישראל, מדינה עם תודעת פליטים היסטורית.

ג'רוזלם פוסט

שווה לראות
ישראל פוסט

המצלמה של ענבל שפרינצק עושה לא פחות ממלאכת מחשבת. בעזרתה חמישה 'פליטים' חדלים להיות פליטים ומקבלים פנים, רצונות, אישיות.
דורון ברוש, סופשבוע

בין חווית נעורים להיסטוריה איומה
גילי איזיקוביץ' גלריה

סרטם של ענבל שפרינצק ונועם פנחס

inbal-shprintzakענבל בעלת תואר הנדסאי קולנוע ותואר ראשון בתקשורת מהמכללה האקדמית כינרת וכן תואר ראשון בהוראה ממכללת אורנים. בשנת 2009 בימה, צילמה וערכה את סרטה התיעודי הראשון ריאליטי 48', שנתמך על ידי קרן גשר ושודר בערוץ 8, סרט המתעד את השגרה בקיבוץ יד מרדכי בגבול עזה במשל היומיים הראשונים של מבצע עופרת יצוקה. בשנת 2012 יצא סרטה להיות כמו אבי המוצג כאן.
במקביל עובדת ענבל כעצמאית - מביימת, מצלמת ועורכת סרטי תדמית לחברות מובילות באזור הצפון ומלמדת תקשורת מעשית ועיונית בבתי"ס תיכוניים. ענבל שואפת להמשיך ולהיות שותפה לתיעוד אנשים ורגעים חשובים בחברה הישראלית.noam-pinchasבוגר מצטיין של Northeast College of Communication, Boston, מ.א במגמת תקשורת. נעם עבד כמעצב פסי קול במשך כעשור עד שעזב הכל, נסע להודו וחזר עם סרטו הראשון חומוס קארי, שהיה הסרט הנצפה ביותר בערוץ 8 בשנת 2006. בשנת 2008 חזר נועם שוב להודו, הפעם לצלם את סרט המסע הקאלטי ראיתי ג'ירפות בהודו, שעוקב אחרי הרפתקאותיה של להקת הרוק ג'ירפות בהודו. בשנת 2012 יצא סרטו הנכה המאושר והבודהיסט המיוסר, מסע אישי אל ילדותו ואל חברו שנשאר מאחור.
באותה שנה יצא סרטו הרביעי של נועם להיות כמו אבי, הפעם כמפיק.
נועם מרצה במכללות שונות בישראל ומגדל עם בת זוגו תאומים צעירים.


המצלמה של ענבל שפרינצק עושה לא פחות ממלאכת מחשבת. בעזרתה חמישה 'פליטים' חדלים להיות פליטים ומקבלים פנים, רצונות, אישיות.

במאית: ענבל שפרינצק

הפקה: נועם פנחס

תסריט: ענבל שפרינצק, נועם פנחס וקובי נתנאל

צילום: ענבל שפרינצק, אורי אקרמן

עריכה: קובי נתנאל

בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

צפייה בסרט המלא - להיות כמו אבי

סרטים שאולי תאהבו:

loader