בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


מאפיונריות: אנטונלה

סיפורן של נשים שמצאו את עצמן מנהיגות משפחות מאפיה

קוד הטמעה לקליפנשים תיעודי קרימינולוגיה

אנטונלה מדונה חלמה בכלל להיות שוטרת כאשר היתה ילדה קטנה. אבל הגיעה למקום אחר לחלוטין.
בגיל 11 פגשה את נטאלה. הוא היה חצוף, כריזמטי, מפחיד, עוצמתי. גם מבוגרים פחדו ממנו. היא הוקסמה ונמשכה. כאשר ההורים שלה גילו זאת, כבר היה מאוחר מדי: לא רק שהיתה מאוהבת עד מעל לראש, אלא גם היתה בהריון. היא עוברת למשפחתו של נטאלה ומגלה כי הוא נצר למשפחת מאפיונרים חזקה. כאשר הם מתבגרים, אנטונלה מנסה למשוך את בן זוגה האהוב מחיי המאפיונר. הדבר מצליח להם מספר שנים, אבל אז נקרא נטאלה אל הדגל שנית: כבוד המשפחה נפגע וזהו אינו דבר שאפשר להבליג עליו.
הוא נשאב אל הציווי המסורתי וחוזר לחיי פשע. רצח של אדם בכיר ממנו בהיררכיה גורם לו לתפוס פיקוד ומאותו רגע הדברים מאבדים שליטה: החיים הטובים מתחילים, העוצמה משחררת בחזרה את הנער הצעיר והשחצן נטאלה וגם אנטונלה נהנית מהעושר והכבוד שרוחשים לה.
אך במאפיה, כמו תמיד, לא לעד חוסן: תמיד מישהו עושה טעות או שפורצת מלחמה פנימית. ואז מתחילות הבגידות ההדדיות. גורל זה אינו פוסח על אנטונלה ונטאלה וכאשר הוא נכלא, היא מוצאת את עצמה מחליפה אותו, מחלקת הוראות חיסול, מנהלת כספי פשע, גובה דמי חסות, סוחרת בחומרים אסורים, משחדת אנשי ממשל ועוד.

הסדרה "מאפיונריות" כוללת שיחות עם מי שהיו נשואות למאפיורים רבי עוצמה ונשאבו לארגונים בעצמן, עד שמילאו תפקידים בכירים בהם.
אלו נשים שנתפסו, חלקן נכלאו, חלקן בחרו לשתף פעולה עם השלטונות וכיום חיות במקומות מסתור תחת זהות חדשה. בתוך חייהם החדשים, הן מסכימות לספר על חייהן ועל הארגונים המסתוריים שנקראים בשם הכולל מאפיה.
זהו מבט מרתק אל תוך תרבות שיצרה חוקים משלה, בה אין מקום לערכים כמו נאמנות או סדר ציבורי. הסדרה כוללת ראיונות לצד שחזורים שצולמו במקומות בהם התרחשו הדברים, כולל חומרים ארכיוניים.


במאי: פאולו קולנגלי

בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

Watch Full Movie - מאפיונריות: אנטונלה

סרטים שאולי תאהבו: