זמין לך

חגיגה לעיניים - סרטי לבנון ויוסף סידר

תולדות הקולנוע הישראלי

קוד הטמעה לקליפתיעודי חברה ישראלית היסטוריה אמנות ותרבות פופולרית

סדרה בחינם.  הקולנוע הישראלי ממשיך לעשות חיל, ועכשיו גם על שטיחים אדומים מעבר לים. בעיקר תורם לכך הגל החדש של סרטי לבנון, כמו "בופור", "לבנון" ו"וואלס עם באשיר". אבל בעוד שפסטיבל ונציה וגלובוס הזהב בידינו, יוצרי הקולנוע חווים על בשרם את חוסר יציבותו של הענף. במאים שפרצו לתודעה עם סרט בכורה סנסציוני מגלים שאיש לא מחכה לסרטם הבא, ועל רקע חוסר היציבות הזה בולטת הקריירה של הבמאי יוסף סידר, שכל 4 סרטיו זוכים להצלחה מסחרית ולשבחי המבקרים.

על הסדרה
חגיגה לעיניים רטרוספקטיבה טלוויזיונית ראשונה מסוגה של הקולנוע הישראלי.
הפרקים חוזרים אל הרגעים והכוכבים הגדולים של הקולנוע שלנו ומספרים את סיפורו המרגש.
הסדרה כוללת אינספור ראיונות, שיחות וסצינות עם אנשי מפתח בתעשיית הקולנוע, שהתייצבו מול המצלמות : חיים טופול, יהורם גאון, גילה אלמגור, זאב רווח, יהודה ברקן, בעז דוידזון, משה איבגי, אלון אבוטבול, אבי נשר, טוביה צפיר, שייקה לוי, גברי בנאי, צבי שיסל, ליאור אשכנזי, רונית אלקבץ, ששון גבאי, יוסף סידר, דובר קוסאשווילי, איתן פוקס, קרן מור, ניר ברגמן, ערן ריקליס, שמי זרחין, שבי גביזון, חנה אזולאי הספרי, מוני מושונוב, אושרי כהן ועוד ועוד. בסדרה נכללים גם ראיונות נרחבים עם אסי דיין ומנחם גולן ז"ל, שהתקיימו זמן קצר לפני מותם.
לצד הראיונות משובצים קטעי ארכיון נדירים, סרטים ביתיים שמעולם לא שודרו, קטעי "מייקינג אוף" מפתיעים של הסרטים, ועוד שלל תופינים, שירגשו את כל מי שגדל על הקולנוע הישראלי. כלומר, את כולנו.

מפיק ועורך ראשי: אריק ברנשטיין – עלמה הפקות

הפקה: אריק ברנשטיין - עלמה הפקות

בימוי: נואית גבע

תסריטאי: שי להב

אחראי תוכן: יאיר רווה

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

צפייה בסרט המלא - חגיגה לעיניים - סרטי לבנון ויוסף סידר

סרטים שאולי תאהבו:

loader