תיאוריית המיתרים וטבעה של המציאות - סרטון אנימציה קצר ומרהיב ויזואלית, המדגים בפשטות (הכל יחסי, פרטי או כללי-:) ) את עקרונות תיאוריית המיתרים, המנסה להסביר את היקום כולו. התיאוריה לא הוכחה מעולם, אולם היא נחשבת ליעילה, משום שהיא פשוט עובדת. סרט בחינם, מבית היוצר של "בקיצור", אולפן אנימציה גרמני, המוציא פעם בחודש סרטון מדעי מושקע במיוחד. 

מסיבת פרישה - סרט העוסק בזוג מתבגר, כאשר דווקא אחרי פרישת האישה לגמלאות, היא נתקפת בכאבים עזים ומאובחנת כחולת פיברומיאלגיה - דאבת שרירים.
ההתמודדות האישית והמשפחתית שואבת את המשפחה אל משבר, ממנו יצטרכו להמציא את עצמם מחדש. 

נשים חטופות ורווקים זועמים - בסין, הודו ודרום קוריאה הופעלה במשך שנים תכנית עיקור, הפלות ומניעת הריונות. כולנו שמענו על מדיניות הילד האחד בסין, אך לא רבים יודעים כי את הרעיון נטעו מנהיגי ארצות הברית, שבקשו לפקח ולמנוע התפוצצות אוכלוסיה, קל וחומר כאשר מדובר באוכלוסיה שעשויה להיות עוינת לאמריקאים.

המדע שמאחורי יקומים מקבילים - ובכן, מתברר כי יש תיאוריות מדעיות מאחורי מה שנראה כשעשוע של סופריי מדע בדיוני. אמת, המדע לוקח את האפשרות של יקומים מקבילים למקום מופשט ופילוסופי יותר, החורג מגבולות האינטואיציה (תשעה ממדים? מי מסוגל לדמיין זאת בכלל?), אבל הנושא מוסבר בבהירות רבה ותוך שימוש בדימויים גרפיים.

loader