בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

הישיבה

תמונות מחיי ישיבת כפר הרא"ה - אחד ממוסדות היוקרה של מערכת החינוך הדתית לאומית בישראל

קוד הטמעה לקליפיהדות תיעודי חברה ישראלית

סדרה תיעודית בת שלושה פרקים.
הסדרה מספרת על תלמידי כיתה י"ב של ישיבת כפר הרא"ה, השייכת לתנועת בני עקיבא, מתארת את לבטיהם והחלטותיהם באשר לעתידם.


אלף קובי אריאלי, ג'קי לוים ואורי אורבכים לא יצליחו לעשות בקרוב גם רבע מהעבודה שעושה "הישיבה" באגף קירוב הלבבות, כלומר בלגעת לי בלב ללא כפפות ולקחת גם את אחרון החילונים נטולי הסנטימנט לצלילת-עומק מרהיבה לתוך עולמה של הציונות הדתית... דוקו-סופ הזו, שעוקבת אחר חייהם של מתבגרים בפנימיית-בנים דתית, יודעת לספר סיפור. היא בונה את גיבוריה במהירות, מתווה כמה עלילות ועושה שימוש נראטיבי מדויק בקונפליקטים הצפויים – שמקבלים לפתע פנים אנושיות, ייחודיות, מסקרנות – ובהם אמונה-מול-יצר, כיפה סרוגה מול התחרדות, השתלבות במרחב החילוני מול הצורך בבידול.
יש משהו הארי-פוטרי לחלוטין ב"הישיבה": היא מביאה אתכם בשעריו של בית הספר הוגוורטס, כלומר ישיבה מרוחקת, עושה לכם היכרות עם המחנות והתלמידים (כולל גיבור ראשי – איתן – ממושקף וחנוני!), ומציגה את רב הישיבה צוקרמן, החכם ולבן-הזקן, מעין דאמבלדור מקומי. גם כאן יש פיתויים וסכנות, טקסים לא-מוכרים, אולמות גדולים ורוגשים, לילות קרים שאפשר כמעט לחוש את צינתם על עורך...
אני מתקשה לזכור מוצר טלוויזיוני נוסף שעשוי לגרום לצופה חילוני מיומן לראות לגמרי אחרת – אולי לראות לראשונה – את החיים שמאחורי הסיסמאות, השמועות, הפוליטיקה והכיפות.
רענן שקד, ynet

סדרה של נעם דמסקי

במאי: נעם דמסקי

מפיקה: דנה עדן, דנה הפקות

בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


צפיה ישירה

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

Watch Full Movie - הישיבה

סרטים שאולי תאהבו: