בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


התור באיבן שדאד 2

תיעוד הביורוקרטיה מצד הרשויות הישראליות איתה מתמודדים פלסטינים ותושבי ירושלים

קוד הטמעה לקליפתיעודי זכויות אדם מאבק צבאי

מדי לילה מתקבצים עשרות מתושבי מזרח ירושלים, מצוידים במזון ושתייה, כדי לתפוס מקום טוב בתור למשרד הפנים. אלו לצד אלו נדחסים נשים עם תינוקות, גברים מבוגרים ובחורים צעירים, ממתינים בתנאים בלתי אנושיים לפתיחת המשרד בבוקר. מהמציאות הקשה שנחשפת, עולה תמונה קפקאית אשר משקפת את הקשר הבעייתי שבין אזרחי העיר באזור זה לבין מדינת ישראל.

עיסאם קוטוב היה תושב ירושלים עד שחלה באי ספיקת כליות. עד אז שילם מס כחוק לעירייה, לקופת חולים ולביטוח הלאומי, הכל לכאורה היה בסדר. אך מרגע שחלה ונזקק לתרופות יקרות ולטיפולי דיאליזה, החליטו לפתע הפקידים במשרד הפנים ובביטוח הלאומי שקוטוב לא זכאי כלל לתושבות ישראלית, מבחינתם הוא כבר לא קיים ועליו להסתדר בכוחות עצמו, למרות שמאז 1967 הוא משלם מסים כנדרש.
רנא שלעבי, היא ילדה מחוננת שנולדה במזרח ירושלים לאם ירושלמית. מצבה הכלכלי הקשה הפגיש אותה עם ג'יזלה, תיירת יהודיה מאיטליה שהחליטה לעזור לה. היא מבקשת לצאת אתה לאיטליה כדי להפגיש אותה עם איטלקים עשירים שיתמכו בה כלכלית אולם כאשר הן ניגשות יחד למשרד הפנים מסתבר שרנא כלל אינה רשומה במרשם האוכלוסין ולכן אין באפשרותה לצאת מן הארץ.

הסרט שמשלב צילומים במצלמה נסתרת ממשרד הפנים, עוקב אחרי מסלול הייסורים של עיסאם, רנא ותושבים פלסטינים אחרים אשר עומדים בתור למשרד הפנים ומבקשים להשיג הכרה בתושבותם כדי שיוכלו לקבל את הזכויות המגיעות להם.
התמונה המתגלה מציגה את פרצופה האחר של ירושלים, עיר הקודש, במדינת ישראל.

הסרט הוקרן בכנסת ובפורום משפטנים של הפרקליטות
במאי הסרט, ד"ר אמיר הר גיל


amir har gil portrait

במאי סרטים תיעודיים ומרצה בכיר במכללה האקדמית נתניה, באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת תל אביב. סרטיו עוסקים במגוון נושאים חברתיים ואנושיים בישראל הכוללים בין היתר את פערים בחברה הישראלית, הסכסוך הישראלי פלשתיני, מגזרים שונים בחברה הישראלית, הקבוץ ועוד.
ד"ר הר-גיל זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס חביב הקהל עבור הסרט 'הכשרון לחיות' בפסטיבל Reel to Real בארה"ב, שגם היה בין 5 המועמדים הסופיים לפרס אופיר (האוסקר הישראלי). סרטו 'החיים על פי אווה' הוא חלק מתוכנית הלימודים לתיכון של משרד החינוך בתקשורת; סרטו 'לכודים' זכה בפרס ראשון בפסטיבל דוקו-נגה לסרטים תיעודיים.


לאתר של ד"ר אמיר הר גיל

הר-גיל חושף בסרטו החכם והמכאיב את עוצמת הישרא-בלוף של ירושלים המאוחדת" יעל גבירץ, ידיעות אחרונות

במאי: ד"ר אמיר הר-גיל

הפקה: אודי קלינסקי, פרו–ויד

עריכה: מיכל רנון

בחרו את מסלול ההשאלה שלכםבחרו את מסלול הקניה


הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

Watch Full Movie -  התור באיבן שדאד 2

סרטים שאולי תאהבו:

loader